Галоўная / Часопіс / Электронныя матэрыялы
Вынікі заключнага этапу Рэспубліканскай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры ў 2011 г.

Вынікі заключнага этапу Рэспубліканскай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры ў 2011 г.

Вынікі заключнага этапу рэспубліканскай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры ў 2011 г.
Дыплом 1-й ступені
Міхнюк Вікторыя Сяргееўна 9 клас ДУА "Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №222 г.Мінска"
Макарская Яніна Усцінаўна
Церахава Ганна Сяргееўна 9 клас ДУА "Сярэдняя школа №15 г.Магілёва"
Радзькова Наталля Уладзіміраўна
Ларычэў Яраслаў Юр'евіч 9 клас УА "Дзяржаўная гімназія №1 г.Стоўбцы" Мінскай вобласці
Дрозд Яніна Іванаўна
Паплаўная Вольга Андрэеўна 10 клас ДУА "Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №16 г.Гомеля"
Кожава Вольга Аркадзьеўна
Буйко Цімур Сяргеевіч 10 клас УА "Дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа №45 г.Віцебска"
Раманоўская Іна Леанідаўна
Дзідзюля Анастасія Мікалаеўна 10 клас ДУА "Гімназія г.Дзяржынска" Мінскай вобласці
Тугай Валянціна Віктараўна
Волкава Вікторыя Валер'еўна 11 клас ДУА "Гімназія №51 г.Гомеля"
Міхеенка Наталля Пятроўна
Садоўская Анастасія Іванаўна 11 клас ДУА "Гімназія №3 імя В.З.Каржа г.Пінска" Брэсцкай вобласці
Вакульчык Іна Сцяпанаўна
Піліпёнак Аляксандра Пятроўна 11 клас УА "Пліскі дзяржаўны вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа" Глыбоцкага раёна Віцебскай вобласці
Зубко Аліна Станіславаўна
Грышкевіч Юлія Віктараўна 11 клас ДУА "Гімназія №1 г.Мядзела" Мінскай вобласці
Грыбовіч Вольга Іванаўна
Мойса Кацярына Юр'еўна 11 клас ДУА "Гімназія №1 г.Дзяржынска" Мінскай вобласці
Сяліцкая Алена Чаславаўна
Дыплом 2-й ступені
Нарута Алена Вячаславаўна 9 клас УА "Дзяржаўная гімназія №1 г.Слоніма" Гродзенскай вобласці
Шундрык Жанна Юр'еўна
Гутарава Кацярына Сяргееўна 9 клас ДУА "Гімназія г.Добруша" Гомельскай вобласці
Грыневіч Святлана Уладзіміраўна
Лук'яновіч Паліна Дзмітрыеўна 9 клас ДУА "Гімназія №1 імя Ф.Скарыны г.Мінска"
Сцяшко Любоў Уладзіміраўна
Данілюк Віталія Вячаславаўна 9 клас ДУА "Сярэдняя школа №1 г.Крычава" Магілёўскай вобласці
Касцянкова Лідзія Пятроўна
Фаміна Вікторыя Віктараўна 9 клас УА "Дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа №4 г.Віцебска"
Кашкарова Святлана Віктараўна
Кавальчук Вікторыя Віктараўна 10 клас ДУА "Агульнаадукацыйны ліцэй №1 г.Ліда" Гродзенскай вобласці
Валюкевіч Валянціна Аляксееўна
Цітаровіч Надзея Аляксандраўна 10 клас ДУА "Гімназія г.Светлагорска" Гомельскай вобласці
Хоміч Таццяна Уладзіміраўна
Упярэчкіна Таццяна Аляксандраўна 10 клас ДУА "Агульнаадукацыйная сярэдняя школа №14 г.Баранавічы" Брэсцкай вобласці
Кузьміч Алена Францаўна
Васько Дар'я Пятроўна 10 клас ДУА "Агульнаадукацыйная сярэдняя школа №30 г.Мінска"
Булаўка Алена Іванаўна
Баламут Наталля Генадзьеўна 10 клас ДУА "Ліцэй Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта"
Вайніловіч Наталля Янісаўна
Кушнярэвіч Вераніка Вячаславаўна
Саванеўская Вікторыя Аляксандраўна 11 клас УА "Пелішчанская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа" Камянецкага раёна Брэсцкай вобласці
Лойкуц Людміла Іосіфаўна
Афанасенка Ганна Уладзіміраўна 11 клас УА "Гвозніцкі дзяржаўны дзіцячы сад-агульнаадукацыйна сярэдняя школа Маларыцкага раёна" Брэсцкай вобласці
Мароз Дзіяна Васільеўна
Паўлоўская Вераніка Валер'еўна 11 клас ДУА "Гімназія №5 г.Мінска"
Мароцкая Таццяна Міхайлаўна
Варановіч Анастасія Ігараўна 11 клас ДУА "Ліцэй Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта"
Важнік Сяргей Аляксандравіч
Ківель Ізольда Уладзіміраўна
Макатовіч Наталля Станіславаўна 11 клас ДУА "Ліцэй Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта"
Важнік Сяргей Аляксандравіч
Ківель Ізольда Уладзіміраўна
Чыж Кацярына Іванаўна 11 клас ДУА "Майсееўшчынскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-школа Барысаўскага раёна" Мінскай вобласці
Стаіна Марыя Казіміраўна
Дыплом 3-й ступені
Янковіч Мар'я Юр'еўна 9 клас ДУА "Сярэдняя агульнадукацыйная школа №15 г.Пінска" Брэсцкай вобласці
Богдан Ульяна Канстанцінаўна
Лаўніковіч Ганна Сяргееўна 9 клас ДУА "Гімназія №1 імя Ф.Скарыны г.Мінска"
Сцяшко Любоў Уладзіміраўна
Лісава Ганна Сяргееўна 9 клас ДУА "Сярэдняя школа №27 г.Бабруйска" Магілёўскай вобласці
Лісава Таццяна Іванаўна
Глінясцікава Ганна Аляксандраўна 9 клас ДУА "Сярэдняя школа №4 г.Касцюковічы" Магілёўскай вобласці
Касцянкова Ніна Паўлаўна
Антановіч Марыя Уладзіміраўна 9 клас УА "Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Ф.Скарыны" Віцебскай вобласці
Казлова Алена Уладзіміраўна
Асмалоўская Аляксандра Уладзіміраўна 9 клас УА "Іванская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа-сад" Чашніцкага раёна Віцебскай вобласці
Тоўпінец Святлана Васільеўна
Дзямянка Алена Аляксандраўна 9 клас УА "Дзераўнянская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа" Стаўбцоўскага раёна Мінскай вобласці
Дзямянка Ганна Іванаўна
Хачатуран Юлія Вітальеўна 10 клас ДУА "Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №1 г.Гомеля"
Талсціхіна Юлія Уладзіміраўна
Радзіеўская Крысціна Анатольеўна 10 клас ДУА "Гімназія №15 г.Мінска"
Буткевіч Наталля Леанідаўна
Іванова Надзея Уладзіміраўна 10 клас ДУА "Магілёўская гарадская гімназія №1"
Гурэўская Надзея Мікалаеўна
Цеплякова Марыя Аляксееўна 10 клас ДУА "Магілёўская гарадская гімназія №1"
Гурэўская Надзея Мікалаеўна
Сямёнава Аксана Аляксандраўна 10 клас УА "Дзяржаўная гімназія №1 г.Віцебска"
Прымшыц Алена Юр'еўна
Агрэніч Аліна Аляксандраўна 10 клас УА "Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй"
Паўлава Ала Баляславаўна
Верамей Ганна Аляўцінаўна 10 клас ДУА "Агульнаадукацыйная сярэдняя школа №3 г.Вілейкі" Мінскай вобласці
Бруева Таццяна Аляксееўна
Сілюк Вольга Алегаўна 11 клас ДУА "Юрацішкаўскі ВПК я/с - агульнадукацыйная сярэдняя школа" Іўеўскага раёна Гродзенскай вобласці
Сілюк Нона Уладзіміраўна
Сцяцко Марына Юр'еўна 11 клас УА "Дзяржаўная гімназія №1 г.п.Зэльва" Гродзенскай вобласці
Карман Святлана Пятроўна
Ляцко Юлія Вітальеўна 11 клас ДУА "Гімназія №2 г.Гродна"
Садаўнічая Валянціна Станіславаўна
Яўдошына Алеся Уладзіміраўна 11 клас УА "Брэсцкі абласны агульнаадукацыйны ліцэй імя П.М.Машэрава"
Рабчынская Лідзія Аляксееўна
Трафімава Ганна Сяргееўна 11 клас ДУА "Гімназія №25 г.Мінска"
Пахвалёная Аліна Казіміраўна
Шымко Галіна Андрэеўна 11 клас ДУА "Гімназія №32 г.Мінска"
Калатончык Таццяна Іванаўна
Пракаповіч Юлія Віктараўна 11 клас ДУА "Мікашэвіцкая гімназія ім. У.І.Нядзведскага" Лунінецкага раёна Брэсцкай вобласці
Войткус Вольга Аляксандраўна
Фешчукова Юлія Алегаўна 11 клас ДУА "Магілёўская гарадская гімназія №1"
Бандарэнка Ганна Уладзіміраўна
Харытонава Кацярына Генадзьеўна 11 клас ДУА "Сярэдняя школа №2 г.п.Бялынічы" Магілёўскай вобласці
Казлоўская Людміла Анатольеўна
Саўчанка Анжаліка Алегаўна 11 клас Сялецкаўскі вучэбна- педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа філіял ДУА "Муравільскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа" Касцюковіцкага раёна Магілёўскай вобласці
Шкробава Алена Мікалаеўна
Логвінава Ірына Аляксандраўна 11 клас УА "Наваполацкая дзяржаўная агульнаадукацыйная гімназія №2" Полацкага раёна Віцебскай вобласці
Чыкун Галіна Міхайлаўна
Мажуль Лізавета Сяргееўна 11 клас ДУА "Вілейская гімназія №2" Мінскай вобласці
Матусевіч Таццяна Пятроўна
Лахоўская Ганна Вітальеўна 11 клас УА "Жодзінская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа №9" Мінскай вобласці
Русак Галіна Мікалаеўна