Галоўная / Часопіс / Электронныя матэрыялы
Вынікі трэцяга этапу ХХVII Рэспубліканская алімпіяды па беларускай мове і літаратуры

Вынікі трэцяга этапу ХХVII Рэспубліканская алімпіяды па беларускай мове і літаратуры

Вынікі трэцяга этапу ХХVII Рэспубліканскай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры

сярод 9, 10 і 11 класаў Мінскай вобласці

п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку ўдзельніка

Установа адукацыі

Настаўнік

Агульная сума балаў

Узнагарода

9 клас

1.

Ларычаў

Яраслаў Юр’евіч

УА “Дзяржаўная гімназія №1 г. Стоўбцы”

Дрозд Яніна Іванаўна

99,00

Дыплом I ступені

2.

Дзямянка

Алена Аляксандраўна

УА “Дзераўнянская ДАСШ” Стаўбцоўскага раёна

Дзямянка Ганна Іванаўна

81,50

Дыплом II ступені

3.

Клімовіч

Ганна Алегаўна

ДУА “Гімназія №1 г. Дзяржынска”

Пярвая Ганна Антонаўна

Саковіч Ніна Міхайлаўна

67,50

Дыплом II ступені

4.

Ахрыменка

Юлія Сяргееўна

ДУА “САШ №6 г. Слуцка”

Райко Алена Мікалаеўна

65,00

Дыплом II ступені

5.

Сайчык

Анастасія Сяргееўна

ДУА “Міханавіцкая АСШ” Мінскага раёна

Валадзько Леакадзія Уладзіміраўна

64,75

Дыплом II ступені

6.

Дзямчук

Таццяна Юр'еўна

ДУА “Гімназія №1 г. Салігорска”

Лянько Валянціна Мікалаеўна

63,75

Дыплом III ступені

7.

Кудзёлка

Анастасія Анатольеўна

ДУА “САШ №2 г. Старыя Дарогі”

Мірончык Наталля Мікалаеўна

61,50

Дыплом III ступені

8.

Андрэева

Аліна Мікалаеўна

УА “Чырвонаслабодская ДАСШ” Салігорскага раёна

Андрыенка Мікалай Адамавіч

61,50

Дыплом III ступені

9.

Трусевіч

Таццяна Уладзіміраўна

УА “ДАСШ №4 г. Нясвіжа”

Мамчыц Таццяна Канстанцінаўна

61,00

Дыплом III ступені

10.

Сінькевіч

Лізавета Сяргееўна

ДУА “АСШ №2 г. Барысава”

Кушнярэвіч Алена Міхайлаўна

59,50

Дыплом III ступені

11.

Германовіч

Дар’я Алегаўна

ДУА “Бараўлянская гімназія” Мінскага раёна

Комель Галіна Аляксандраўна

59,00

Дыплом III ступені

10 клас

1.

Дзідзюля

Анастасія Мікалаеўна

ДУА Гімназія г. Дзяржынска

Тугай Валянціна Віктараўна

83,00

Дыплом I ступені

2.

Скурат

Кацярына Юреўна

ДУА Івянецкая САШ” Валожынскага раёна

Ермак Аліна Генадзьеўна

74,00

Дыплом I ступені

3.

Агрэніч

Аліна Аляксандраўна

УА “Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй”

Паўлава Ала Баляславаўна

74,00

Дыплом I ступені

4.

Новік

Святлана Іванаўна

ДУА ВПК Церабуцкі д/с-СШ” Старадарожскага раёна

Санкевіч Ларыса Браніславаўна

70,50

Дыплом II ступені

5.

Касовіч

Ганна Андрэеўна

ДУА АСШ №3 г. Вілейкі

Бруева Таццяна Аляксееўна

69,50

Дыплом II ступені

6.

Верамей

Ганна Аляўцінаўна

ДУА АСШ №3 г. Вілейкі

Бруева Таццяна Аляксееўна

69,50

Дыплом II ступені

7.

Кіслюк

Юлія Анатольеўна

ДУА Гімназія №1 г. Слуцка

Бурнель Алена Юреўна

68,50

Дыплом III ступені

8.

Ратушнюк

Кацярына Сяргееўна

ДУА Гімназія г. Дзяржынска

Тугай Валянціна Віктараўна

66,50

Дыплом III ступені

9.

Гаўдур

Таццяна Сяргееўна

УА “Грыцкевіцкая ДАСШ” Нясвіжскага раёна

Мянько Таіса Георгіеўна

65,50

Дыплом III ступені

10.

Казлоўская

Вікторыя Аляксандраўна

УА Навасёлкаўская ДАСШ” Нясвіжскага раёна

Казлоўская Таццяна Аляксандраўна

64,50

Дыплом III ступені

11.

Буркас

Бажэна Генадзьеўна

ДУА “Бараўлянская гімназія” Мінскага раёна

Комель Галіна Аляксандраўна

64,00

Дыплом
III ступені

12.

Баярчук

Вікторыя Іванаўна

УА ДАСШ №1 г. Любані

Слівец Галіна Адамаўна

60,00

Дыплом III ступені

11 клас

1.

Грышкевіч

Юлія Віктараўна

ДУА Гімназія №1 г. Мядзела”

Грыбовіч Вольга Іванаўна

78,50

Дыплом I ступені

2.

Цвірко

Вераніка Юреўна

УА Нясвіжская дзяржаўная беларуская гімназія

Швайко Наталля Мікалаеўна

76,50

Дыплом I ступені

3.

Чыж

Кацярына Іванаўна

ДУА Майсееўшчынскі ВПК д/с-школа Барысаўскага раёна

Стаіна Марыя Казіміраўна

76,50

Дыплом I ступені

4.

Мойса

Кацярына Юр’еўна

ДУА Гімназія №1 г. Дзяржынска

Сяліцкая Алена Чаславаўна

76,00

Дыплом II ступені

5.

Ваўдзічык

Крысціна Анатольеўна

ДУА Сеніцкая САШ імя Я. Купалы” Мінскага раёна

Лапо Ніна Аляксандраўна

75,00

Дыплом II ступені

6.

Рогаў

Уладзімір Іванавіч

ДУА Хацюхоўскі ВПК д/с-АСШ Крупскага раёна"

Хадасевіч Галіна Уладзіміраўна

74,00

Дыплом II ступені

7.

Гайдукевіч

Паліна Рыгораўна

ДУА Гімназія №1

г. Салігорска

Навагран Наталля Уладзіміраўна

73,50

Дыплом II ступені

8.

Мажуль

Лізавета Сяргееўна

ДУА Вілейская гімназія №2

Матусевіч Таццяна Пятроўна

72,00

Дыплом III ступені

9.

Юшкевіч

Марыя Эдуардаўна

ДУА Гімназія №1 г. Жодзіна

Стомаль Ірына Васільеўна

67,00

Дыплом III ступені

10.

Савіч

Караліна Аляксандраўна

ДУА Гімназія №1 г. Слуцка

Бурнель Алена Юреўна

66,00

Дыплом III ступені

11.

Ракавец

Вольга Мікалаеўна

УА Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй

Паўлава Ала Баляславаўна

66,00

Дыплом III ступені

12.

Фалей

Дзіяна Сяргееўна

ДУА Жодзінская жаночая гімназія

Маркоўская Галіна Васільеўна

66,00

Дыплом III ступені

13.

Канаплянік

Ксенія Іванаўна

ДУА Гімназія №1

г. Салігорска

Навагран Наталля Уладзіміраўна

64,00

Дыплом III ступені

14.

Лахоўская

Ганна Вітальеўна

УА Жодзінская ДАСШ №9

Русак Галіна Мікалаеўна

64,00

Дыплом III ступені

 

Аляксандр Радзевіч.